Literatura

Książki Neala Lozano są dziś znane na całym świecie. Jego Modlitwa uwolnienia została już przetłumaczona na 16 języków, nie każdy jednak wie, że pierwsze tłumaczenia wszystkich jego książek ukazały się w języku polskim.

Neal Lozano

Serce Ojca

Swoją najnowszą książkę Neal napisał we współpracy z synem, Mattem Lozano. Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto szuka Boga: napisana przejrzystym językiem, prosta w przesłaniu, chwytająca za serce. Doświadczenie płynące z jej lektury przynosi nadzieję i głębokie uzdrowienie serca. To nie jest abstrakcyjny wykład, ale podróż ku odkrywaniu tego, co Bóg czuje do swoich dzieci. Na jej stronach można osobiście spotkać się z Jego miłością, a to prowadzi do budowania relacji z Nim na nowym, znacznie głębszym poziomie.

Neal Lozano

Modlitwa Uwolnienia "1"

Jako przygotowanie do modlitwy gorąco zachęcamy do przeczytania książki Neala Lozano pt. Modlitwa uwolnienia cz. 1 i cz. 2.  Oto co pisze o niej autor:

„Wielu ludzi korzysta z pomocy psychoterapeutów, wyznaje swoje grzechy, stara się prowadzić życie skoncentrowane na Bogu i robi wszystko, co jest w ich mocy, by uwolnić się od duchowych więzów w pewnych dziedzinach swego życia, a jednak im się to nie udaje. Wielu pełnych wiary i ducha chrześcijan zmaga się z ukrywanymi grzechami, nałogami czy lękiem, których źródło tkwi w kłamstwie przykrywającym działanie złych duchów. Być może nigdy nie przyszło im do głowy, że mogą potrzebować uwolnienia.

Mam nadzieję, że tak książka przyczyni się do przywrócenia zrównoważonego, bezpiecznego i pełnego wiary podejścia do posługi uwolnienia. Jednak moim głównym celem jest przemówienie do serc tych, którzy szukają głębszego nawrócenia u naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi. Jezus jest tym, który nas wyzwala, On jest prawdą i On powiedział, że prawda nas wyzwoli.”

Neal Lozano

Modlitwa Uwolnienia "2"

Wiele osób czyta tylko pierwszą część Modlitwy uwolnienia, nie zdając sobie sprawy z tego, że w oryginale część 1 i cześć 2 stanowią jedną całość i tak zostały pomyślane przez autora. Gorąco zachęcamy do lektury drugiej części.

Mówi ona o tym, jak pomagać innym w modlitwie uwolnienia i jak stosować w praktyce zasady opisane w pierwszej części książki. Zamieszczone w niej ciekawe przykłady i świadectwa sprawiają, że będzie ona pomocna także dla tych, którzy rzadko mają sposobność do służenia modlitwą innym. 

Jak pisze autor: „Nikt nie jest odporny na działanie złych duchów. Szatan stara się kusić, oszukiwać, wiązać i niszczyć dzieła Boga w naszym życiu. Ta książka mówi o wolności od jego wpływów, wolności nadziei. Wolność ta staje się naszym udziałem, gdy uczymy się współpracować z łaską Boga i wkraczać w zwycięstwo, które On już dla nas zdobył.